2020.01.01 Z dniem 1 stycznia 2020 r. zaczęły obowiązywać zaostrzone przepisy dotyczące firmowych płatności. Jest to związane z wprowadzeniem przepisów dotyczących tzw. białej listy oraz mechanizmu podzielonej płatności (MPP). Moduł Finanse i Księgowość umożliwia oznaczenie dokumentów zakupu, które muszą być opłacone poprzez Split Payment. Weryfikacja Podatników w VAT 2019.09.01 Każdy podatnik ma obowiązek zachowania należytej staranności w transakcjach handlowych. Jednym z elementów dochowania należytej staranności jest weryfikacja statusu kontrahenta. Od  1 września 2019 r. ustawodawca wprowadził nowy elektroniczny wykaz podmiotów, tzw. białą listę podatników VAT. Wspierając swoich Klientów system S.AXON udostępnia możliwość weryfikacji kontrahentów oraz ich rachunków bankowych.
  • Kartoteka kontrahenta
Biała lista podatników

Weryfikacja kontrahenta w VAT

  • Generowanie przelewów
Biała lista podatników VAT

Weryfikacja konta bankowego do przelewu

2019.03.06 W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki  przedstawiciel firmy Axon prezentował rozwiązania wprowadzone w systemie S.AXON w zakresie e-Skierowań i e-Recept. Klienci firmy, zaproszeni na spotkanie, mieli okazję zadawać pytania przedstawicielom CSIOZ oraz mogą wziąć udział w pilotażu e-Skierowań. Zapraszamy do zapoznania się z informacją o spotkaniu na https://www.csioz.gov.pl 2019.01.05 System S.AXON wśród producentów oprogramowania zintegrowanego z P1 w zakresie e-Recept. Zapraszamy do zapoznania się z wykazem na https://www.csioz.gov.pl 2018.10.25 W odpowiedzi na zgłaszane potrzeby klientów rozszerzyliśmy zakres możliwości wysyłamia powiadomień do pacjentów lub lokatorów. Aktualnie w zakresie wysyłki SMS-ów współpracujemy z następującymi dostawcami bramki SMS:     2018.04.11 Firma AXON wśród 7 firm, które zintegrowały swoje systemy z P1 w ramach E-RECEPTY. 19.03.2018r. uczestniczyliśmy w Projectathonie e-Recepty, podczas którego poprawnie zweryfikowaliśmy komunikację Systemu S.AXON z Systemem P1 w obszarze e-Recepty. Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem CSIOZ: https://csioz.gov.pl

Projekt P1 eZdrowie

2017.11.28 Nowy sposób komunikacji pacjenta z lekarzem – S.AXON Mobilny Pacjent TELEMEDYCYNA W PRAKTYCE – Mobilny Pacjent łatwo odszuka lekarza potrzebnej specjalności w swojej okolicy i zarezerwuje wizytę. Może także od razu za nią zapłacić. Dostanie powiadomienie o zbliżającej się wizycie. Pacjent uzyska dostęp do swojej historii choroby, będzie mógł przesłać lekarzowi wyniki domowych pomiarów i zdjęcia wyników badań. Zamówi kolejną receptę. A lekarz dotrze do szerszego kręgu pacjentów i usprawni ich obsługę. 2016.12.05 Już wkrótce obowiązek wysyłania Jednolityego Pliku Kontrolnego (JPK) będzie dotyczył także śrdenich przedsiębiorstw. Ze względu na fakt, iż Ministerstwo Finansów zapowiedziało szczegółowe kontrolowanie podatników, u których wykryto błędy w wysłanych plikach JPK, warto starannie wybrać dostawcę oprogramowania. System S.AXON umożliwia sprawną wysyłkę plików JPK w standardzie zgodnym z wymogami Ministerstwa Finansów. 2016.04.12 W odpowiedzi na zgłaszane przez naszych Klientów potrzeby z przyjemnością informujemy, że system do zarządzania placówką medyczną S.AXON ma możliwość współpracy z bazą leków Pharmidex.
Pharmindex - współpraca z S.AXON

Baza leków Pharmindex

2016.02.29 System S.AXON i ZnanyLekarz.pl są zintegrowane w zakresie rejestrowania wizyt pacjentów. Dzięki temu informacje o wizytach umówionych przez S.AXON Rejestracja automatycznie pojawią się w Kalendarzu Wizyt w  ZnanyLekarz.pl. I odwrotnie!   Integracja z serwisem ZnanyLekarz.pl 2016.01.26 Z przyjemnością informujemy, iż system S.AXON jest dostosowany do wysyłania do ZUS elektronicznych zwolnień lekarskich e-Zwolnień.Zgodnie z obowiązującymi przepisami od 01.01.2016r. lekarze mogą wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie, natomiast od 1 stycznia 2018 r. będą wystawiane wyłącznie zwolnienia elektroniczne. Funkcjonalność e-ZLA została pozytywnie zweryfikowana w środowisku testowym udostępnianym przez ZUS – tzw. środowisku symulacyjnym Elektronicznych Zaświadczeń Lekarskich (ZLA) Aplikacji Gabinetowych. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o zasadach funkcjonowania Elektronicznych Zwolnień Lekarskich udostępnianymi na stronie www.zus.pl
e-zwolnienia w S.AXON

E-ZLA w systemie S.AXON

2015.05.05 W odpowiedzi na zgłaszane przez klientów zapotrzebowanie przygotowaliśmy nową wersję programu S.AXON Gabinet Lekarski  przygotowaną dla lekarzy prowadzących gabinet laryngologiczny. Rozszerzyliśmy gromadzony przez program zakres danych i wygląd wydruku historii choroby.
Badanie przedmiotowe

Program do gabinetu laryngologicznego

2015.02.20 Z przyjemnością informujemy, że przygotowaliśmy wersję programu S.AXON Gabinet Lekarski  dedykowaną lekarzom kardiologom. Wprowadziliśmy rozszerzony zakres danych i wydruk historii choroby.
Gabinet kardiologiczny

Gabinet kardiologiczny

2015.01.15 Uruchomiliśmy nowy mechanizm rozliczania z personelem medycznym.  Moduł S.AXON Prowizje współpracuje z modułami S.AXON Przychodnia i umożliwia indywidualne określenie zasad rozliczania placówki z lekarzami.